You are currently viewing Inauguracja sezonu 2023/2024 w Krakowie
I turniej w walce o tytuł najlepszej drużyny w kraju.

Inauguracja sezonu 2023/2024 w Krakowie

Wygrana na inaugurację sezonu.

Biało-Zielone wygrywają pierwszy turniej Mistrzostw Polski pokonując w finale drużynę Legii Warszawa 31-14. W sezonie 2023/2024 został zmieniony format rozgrywek. W ekstralidze w nowym systemie grały dwie grupy po trzy zespoły. W fazie grupowej Ladies pewnie wygrały z Diablicami Ruda Śląska 67-0, w drugim meczu grupoweym wygrały 57-0 z Budowlanymi. W półfinale wygrałyśmy 59-0 z organizatorami turnieju, Bestiami Kraków. Pierwsza połowa finału dostarczyła kibicom dużo emocji. Najpierw piękną akcją po stałym fragmencie gry popisała się Legia Warszawa, punkty zdobyła Zaishliuk po wpuszczeniu na krótką, 0:7 dla Legii. Następnie Anna Klichowska w powietrzu złapała piłkę, która nie przeszłaby 10 metrów po rozpoczęciu przeciwniczek. Wyrównanie meczu 7-7 po podwyższeniu Julii Druzgały. Po chwili z lewej strony boiska ponownie przykłada punkty Anna Klichowska. Prowadzimy 12-7. Pod koniec pierwszej połowy błąd w obronie wykorzystuje Monika Pietrzak, która przykłada punkty pod samymi słupami. 12-14 dla Legii. Po przerwie i kilku wskazówkach Trenera Urbanowicza, Ladies nie pozwoliły już rywalkom na więcej przyłożeń. Dwa przyłożenia w wykonaniu Małgorzaty Kołdej i jedno Anny Klichowskiej ustaliło wynik 31-14.

Organizatorem turnieju była drużyna  Bestie Rugby Kraków. Stadion Narodowe Centrum Rugby 7 Kraków Karola Darwina 49a.

Biało-Zielone-Diablice Ruda Śląska 67-0
Biało-Zielone- KS Budowlane Łódź 57-0
Biało-Zielone- Bestie Kraków 59-0
Biało-Zielone-Legia Warsza2wa 31-14