You are currently viewing IV Turniej Mistrzostw Polski – Mińsk Mazowiecki

IV Turniej Mistrzostw Polski – Mińsk Mazowiecki

Runda jesienna zakończona.

Ostatni turniej rundy jesiennej Mistrzostw Polski zakończyłyśmy zwycięstwem w Mińsku Mazowieckim. W grupie A ekstraligi pewnie wygrałyśmy z KS Budowlanymi Łódź oraz Bestiami Kraków. W półfinale turnieju doskonała postawa naszych dziewczyn i kolejne pewne zwycięstwo tym razem z organizatorem turnieju MKS Mazovia Rugby. W finale po raz 4 w tym sezonie spotykamy się z Legią Warszawa. Początek meczu wymarzony, nie zapowiadał takich emocji i wyniku 10-7. Po rozpoczęciu Julii Druzgały zawodniczka Legii nie łapie piłki z powietrza powodując przód i młyn dyktowany dla Gdańszczanek. Pewnie wygrywamy swój młyn, piłka jak po sznurku leci do Małgorzaty Kołdej, która pięknym rajdem po skrzydle przykłada punkty po zaledwie 30 sekundach. Podwyższenie nieudane, prowadzimy 5-0. Od tej chwili Biało-Zielone cofnęły się do defensywy. Legia doskonale utrzymywała piłkę w ataku, a Biało-Zielone świetnie broniły. Gramy do martwej piłki, ostatnia akcja pierwszej połowy. Po młynie środkiem boiska przerywa się Ilona Zaishliuk i Legia prowadzi 5-7. Całą połowę spędziłyśmy w obronie wykonując 24 szarże, a przeciwniczki żadnej. W drugiej połowie obraz spotkanie się bardziej wyrównał, obie drużyny grały w ataku i obronie. W końcówce meczu indywidualną akcją popisała się MVP meczu Natalia Pamięta, która sama minęła 3 zawodniczki i przyłożyła z prawej strony boiska.

53-0 Biało-Zielone – KS Budowlane Łódź
57-0 Biało-Zielone – Bestie Kraków
52-0 Biało-Zielone – MKS Mazovia
10-7 Biało-Zielone – Legia Warszawa

W rundzie jesiennej zdobyłyśmy 779 punktów tracąc tylko 21.
Wygrałyśmy 16 meczów w 4 turniejach. W każdym finale zagrałyśmy z Legią Warszawa.