Sztab

Janusz Urbanowicz 

Ur. 1 kwietnia 1966 roku w Olsztynie. 182cm, 102 kg. Rugbysta, piłkarz i Trener. 
Przygodę ze sportem rozpoczął od piłki nożnej. ” Trenowałem ją od 10 roku życia w Stoczniowcu Gdańsk, byłem bocznym obrońcą, ale dawałem sobie także radę jako stoper. W sezonie 1987/88 graliśmy nawet w drugiej lidze i pamiętam, że w meczu z Ruchem w Chorzowie wszedłem na boisko po przerwie i grałem na Krzysztofa Warzychę.” wspomina.
Po zmianach ustrojowych zrezygnował z gry w pierwszym zespole stoczniowca, a do rugby trafił za sprawą… dyskusji za barem. „Byłem barmanem w barze U Szkota w Gdańsku na ul. Chlebnickiej. Pracujący tam kolega grał w Lechii w rugby i namówił mnie żebym przyszedł towarzysko do nich na trening. Na zajęciach graliśmy w piłkę, później w paryżankę, czyli bezkontaktową odmianę rugby i w pewnym momencie Trener Stanisław Zieliński zaproponował mi czy nie chciałbym spróbować swoich sił w oficjalnych rozgrywkach. Po kilku tygodniach występowałem już w lidze, a zadebiutowałem w maju 1991 roku w wyjazdowym meczu z ogniwem. Na początku występowałem na skrzydle, potem przeszedłem do pierwszej linii młyna grając głównie na lewym filarze. Kopałem też na słupy. 
Trener Ladies Lechia Gdańsk 2009-2014 oraz po odejściu z klubu Trener Biało-Zielone Ladies Gdańsk. Od 2011 do 2022 Biało-Zielone Ladies Gdańsk nie schodzi z najwyższego stopnia podium. 
Od 2016 roku Janusz Urbanowicz został Trenerem Reprezentacji Polski Kobiet odnosząc przez lata wielkie sukcesy na arenie międzynarodowej. 

Marlena Mroczyńska 

Ur. 13 lipca 1985 roku w Czersku. Rugbystka, reprezentantka kraju w latach 2009-2018. Obecnie prezes Klubu Biało-Zielone Ladies Gdańsk.
Pierwsze swoje kroki stawiała w Turze Chojnice w latach  2003-2008 pod wodzą Trenera Dariusza Żmudy-Trzebiatowskiego. Następnie przeniosła się do Gdańska, gdzie chciała kontynuować grę w rugby. W trójmieście istniały już dwa kluby: Arka Gdynia Girls oraz Piranie Sopot. Marlena postanowiła wraz z Beatą Pompałą(Cindy) oraz Miriam Hirsh stworzyć zespół w Gdańsku. Pomoc otrzymały w drużynie RC Lechia Gdańsk, gdzie z posady głównego Trenera męskiego zespołu został odwołany Janusz Urbanowicz. Po rozmowie wstępnej Trener zgodził się na tymczasowe prowadzenie drużyny do czasu, gdy ktoś inny poprowadzi treningi. Jak wszyscy wiemy Trener nigdy nie odszedł, a Marlena i dziewczyny, które założyły drużynę stworzyły niesamowitą atmosferę w drużynie i prawdziwą rugbową rodzinę. Od samego początku Marlena była kapitanem RC Ladies Lechia Gdańsk pod wodzą której drużyna zdobyła w  swoich inauguracyjnych rozgrywkach w 2009 r. brązowy medal Mistrzostw Polski. Następnie w 2010 r. srebro, a od 2011 r. nieprzerwanie do 2022 roku była Mistrzynią Polski. Wielokrotnie wybierana MVP zawodów. W maju 2022 roku oficjalnie popularna Mrówka postanowiła zawiesić buty na kołku i zakończyć bogatą karierę sportową. Obecnie Marlena jest prezeską Biało-Zielone Ladies Gdańsk. 

 

Paweł Stempel 

Paweł Stempel urodzony 6 sierpnia 1987 w Siedlcach. Mgr Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, Filia w Białej Podlaskiej. Inżynier Politechniki Radomskiej na wydziale Elektrotechniki.  Lekkoatleta, reprezentant Polski specjalizujący się w biegach sprinterskich w latach 2006- 2013. Wielokrotny medalista Mistrzostw Polski w biegu na 100m indywidualnie oraz w sztafetach. 2010 zdobył 5 miejsce na Mistrzostwach Europy w sztafecie 4×100 w Barcelonie. 2011 – 4 miejsce  w sztafecie 4×100 na Mistrzostwach Świata w Daegu.
Rugbysta od 2013 r. Reprezentant Polski 2013-2021 r. Wielokrotny medalista Mistrzostw Polski Rugby 7.  Trener Lekkiej Atletyki.  World Rugby Strength & Conditioning Level 1 i 2. World Rugby Educator Strength & Conditioning. ASCA Level 1 i 2. Trener CrossFit Level 1. Dietetyka i Suplementacja. Exos Performance Specialist course. Studia Podyplomowe z dietetyki. Terapia Manualna. Altis Need For Speed. Neuotrening. GOATA System.

Obecnie jako Trener przygotowania motorycznego prowadzi Klub:  Biało-Zielone Ladies Gdańsk oraz Skra Warszawa. Wcześniej pracował również z Pogonią Siedlce oraz Budowlanymi Lublin. Paweł Stempel prowadzi również od 2017 roku męską reprezentację rugby 7 seniorów. Od 2018 roku męską reprezentację juniorów rugby 7 i rugby 15. Od 2018 roku trener przygotowania motorycznego reprezentacji Polski kobiet rugby 7.

Jakub Wach 

Jakub Wach urodzony 1 listopada w Gdańsku. Mgr Akademii Wychowania Fizycznego im Jędrzeja Śniadeckiego w Gdańsku. Trener Lekkiej Atletyki. Trener tenisa ziemnego. Posiada międzynarodowy certyfikat Trenera Personalnego. Jest nauczycielem wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 48 w Gdańsku. Trener personalny na siłowni ForFit w Gdańsku Wrzeszcz. Odnosił sukcesy w zawodach crossfit. 2 miejsce w battle of machine, 6 miejsce w battle of Europe, 6 miejsce w medival games. Wielokrotny medalista ogólnopolskich zawodów crossfitowych w kategorii +30, +35 masters.

Od 2018 roku Trener przygotowania motorycznego w Klubie Biało-Zielone Ladies Gdańsk.