Biało-Zielone Ladies Mistrzyniami Polski po raz 14 z rzędu!

5 maja, 2024

Finał finałów! Po raz ósmy w sezonie w wielkim finale spotkały się te same zespoły. Biało-Zielone Ladies Gdańsk vs Legia Warszawa.

Rozpoczęcie meczu dalekim kopem przez Martynę Wardaszkę dał dużą przewagę terytorialną Gdańszczankom. Szybkie zamknięcie w obronie tuż przed polem Legii oraz doskonała szarża Patrycji Zawadzkiej sprawiły mnóstwo problemów drużynie ze stolicy. Piłkę w przegrupowaniu wygrała Wardaszka, która podała Patrycji Zawadzkiej, a ta do Małgosi Kołdej. 5:0 dla Ladies już w pierwszej akcji meczu! Następne punkty zdobywa Legia Warszawa po bardzo długiej i doskonale zbudowanej akcji. Piękne podanie do nabiegającej zawodniczki i Legia zdobywa punkty na środku. 5-7 dla Warszawianek. Na sam koniec pierwszej połowy punkty bo pięknym zabiegnięciu Czumer-Iwin do Zaishliuk zdobywa Tamara wynik 5:12 dla Legii. Ladies po przerwie od razu odrabiają wynik! Oliwia Strugińska wykorzystała swoją szybkość i trochę miejsca na skrzydle. Remis 12:12! Ależ mecz, pełen emocji i walki z obu stron! Przez kolejnych 5 minut obie drużyny miały okazje do zdobycia punktów. O wyniku meczu zdecydowała indywidualna akcja Katarzyny Kozłowskiej, która kilkoma zwodami i pracą na nogach przedarła się przez obronę Legii Warszawa i położyła punkty na środku ! Udane podwyższenie Martyny Wardaszki i Ladies wygrywają 19:12!